Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Konkurss Aasta keskkonnategu 2018 Eesti Loodushoiu Keskus

Eesti Loodushoiu Keskus

Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud sõltumatu mittetulundusühing, mis tegeleb erinevate looduskaitseliste küsimustega Eestis. Peamiseks tegevusvaldkonnaks on vee-elustiku ning veeliste elupaikade elutingimuste parandamine ja kaitse. 

Eesti Loodushoiu Keskus
Asutajaliikmed: Meelis Tambets, Jaak Tambets ja Rein Järvekülg

Suur edu! Aastatepikkune visa töö Sindi paisu eemaldamiseks on lõpuks vilja kandnud. Alanud on paisu eemaldamine!

Aasta keskkonnategu 2018

Olulised tööd kalade ja jõgede heaks sellel aastal on tehtud. LIFE Happyriver projekti käigus taaselustasime Emajõe süsteemi ühe olulise kalajõe Laeva jõe alamjooksu. Et Peipsi-Emajõe-Võrtsjärve tõugja iseseisev elujõuline asurkond taastuks, asustasime taastatud jõkke üle 10 000 noore tõugja. Osaleme ka üle-läänemerelises koostoos Läänemere tuura (Acipenser oxhyrhyncus) tagasitoomises, milleks asustasime käesoleval aastal Narva jõkke 30 000 sellesuvist tuura. Kunagi on see majesteetlik kala Läänemeres jälle tavaline!

Loodame, et meie teod teevad elu paremaks ja otsustasime kandideerida koos teiste väärikate ettevõtmistega aasta keskkonnateo konkursil.

Konkurss Aasta keskkonnategu 2018

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

Tänased projektid
Praegu on käimas kaks suuremat projekti. LIFE Happyriver taastab Laeva jõe alamjooksu ja LIFE Springday keskendub unikaalsete nõrglubjaallikate kaitsele. Jätkuvad Emajõe latika rännete ja jõesilmu elupaikade uuringud

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Eesti Loodushoiu Keskus

Eesti Loodushoiu Keskus on 2000 aastal asutatud sõltumatu mittetulundusühing, mis tegeleb erinevate looduskaitseliste küsimustega Eestis

Eesti Loodushoiu Keskus

www.loodushoid.ee © 2017 Eesti Loodushoiu Keskus »