Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
pdf 1,3Mb) Ülevaade

Alam-Pedja vee-elupaikade mitmekesisuse taastamine  – Laeva jõe taaselustamine

LIFE12 NAT/EE/000871

 

Alam-Pedja looduskaitseala mitmekesisus ja esinduslikkus tugineb erinevate elupaikade olemasolul ning hea ökoloogilise seisundi saavutamisel ja hoidmisel. Oluline osa on mitmesugustel veekogudel, milledest üks- Laeva jõgi, on täna rikutud. Kunagi suubus Laeva jõgi Emajõkke Tallinna-Tartu maanteest ligi 5 kilomeetrit Võrtsjärve poole, täna aga on jõgi juhitud Emajõkke sirget kanalit pidi Kärevere sillast allpool. Voolava vee puudumise tõttu on looduslik säng kohati täis settinud.

Projekti eesmärk on taastada voolav vesi Laeva jõe looduslikus sängis ja taasühendada see Emajõega. Taastuv looklev jõgi suurendaks vee- ja ka maismaaliikidele vajalike elupaikade hulka ning tugevdaks populatsiooni oluliselt.

Projekti eesmärgid on:

  • Puhastada setetest ja taastada 5 km pikkune looduslik Laeva jõe alamjooks;
  • Taastada hooldatavat luhta ja luhakoelmuid;
  • Tugevdada kaitsealuse tõugja populatsiooni Emajõe süsteemis, asustada 10 000 isendit;
  • Korraldada laste ja noorte õppelaagreid kokku 100 lapsele;
  • Viia läbi elupaiga taastamisega seotud uuringuid.

Projekti elluviimine aitab saavutada Alam-Pedja kaitseala eesmärke, suurendab kaitseala terviklikkust ning head ökoloogilist seisundit. Projekt on oluline jätk projektile Happyfish ning kinnistab selle tulemusi.

 

 

 

 

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

Tänased tööd
Suuremad LIFE Happyriver ja LIFE Springday projektid on lõppenud. Jätkuvad Eesti kalastiku uuringud ja tuura asustamine Narva jõkke.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ülevaade

Alam-Pedja vee-elupaikade mitmekesisuse taastamine – Laeva jõe taaselustamine LIFE12 NAT/EE/000871 Alam-Pedja looduskaitseala mitmekesisus ja esinduslikkus tugineb erinevate elupaikade olemasolul ning hea ökoloogilise seisundi saavutamisel ja hoidmisel Oluline osa on mitmesugustel veekogudel, milledest üks- Laeva jõgi, on täna rikutud

Ülevaade

www.loodushoid.ee © 2017 Eesti Loodushoiu Keskus »