Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Tunnustust pälvisid nii juba elluviidud vanajõgede uuendamise töö Happyfish kui ka käimasolev Laeva jõe taastamine LIFE Happyriver Alam-Pedja 20

Alam-Pedja 20

17. okt. 2014

10. oktoobril tähistati Alam-Pedja Looduskitseala loomise 20. aastapäeva esindusliku rahvarohke päevaga Palupõhjas. Kohale oli tulnud üle saja inimese, kes on olnud või on jätkuvalt seotud looduskaitsega laiemalt või kitsamalt Alam-Pedja tegemistega. Oodatud oli ka Meelis Tambetsi ettekanne ulatuslikust Emajõe süsteemist ja Alam-Pedja erilisest tähtsusest sellele. Tunnustust pälvisid nii juba elluviidud vanajõgede uuendamise töö Happyfish kui ka käimasolev Laeva jõe taastamine LIFE Happyriver.

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

Tänased tööd
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Alam-Pedja 20

10 oktoobril tähistati Alam-Pedja Looduskitseala loomise 20

Alam-Pedja 20

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »