Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Hoolimata keerulistest ilmastikuoludest õnnestus Laeva jõe loodusliku sängi taastamise süvendustööd lõpule viia veel sellel aastal. Taastatud ühendus Laeva jõega, november 2016 Taastatud looklev Laeva jõgi, november 2016 Älevi luha jõelõik avatud!

Älevi luha jõelõik avatud!

16. nov. 2016

Hoolimata keerulistest ilmastikuoludest õnnestus Laeva jõe loodusliku sängi taastamise süvendustööd lõpule viia veel sellel aastal.

Ühendused on taasavatud ja setted kaldale tõstetud. Vesi saab takistusteta voolata oma ajaloolises sängis. Jäänud on veel setete planeerimine ja väiksemad silumised. Kokku taastati ligikaudu 8 kilomeetrit Laeva jõge.

Älevi luha jõelõik avatud!
Taastatud ühendus Laeva jõega, november 2016
Älevi luha jõelõik avatud!
Taastatud looklev Laeva jõgi, november 2016

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Älevi luha jõelõik avatud!

Ühendused on taasavatud ja setted kaldale tõstetud Vesi saab takistusteta voolata oma ajaloolises sängis Hoolimata keerulistest ilmastikuoludest õnnestus Laeva jõe loodusliku sängi taastamise süvendustööd lõpule viia veel sellel aastal.

Älevi luha jõelõik avatud!

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »