Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Viidumäe looduskaitseala 60 sünnipäeva tähistamise raames avasime avalikuks kasutuseks Allikasoo õpperaja. pdf 0,1Mb) Allikasoo õpperada Viidumäel avatud!

Allikasoo õpperada Viidumäel avatud!

24. mail 2017

Viidumäe looduskaitseala 60 sünnipäeva tähistamise raames avasime avalikuks kasutuseks Allikasoo õpperaja.

Looduskaitseala juubelit otsustati tähistada looduskaitsekuul ja 20. mail, millal sobib tähistada ka Euroopa Liidu Loodusdirektiivi 25. aastapäeva. Ühtlasi tähistatakse sellel päeval ka Natura 2000 võrgustiku ja LIFE programmi sünnipäeva, milledel algatamisest täitus käesoleval aastal samuti  25. aastat. Looduskaitsekuu teema 2017. aastal on Euroopalt Eestile ja Eestilt Euroopale. Seetõttu oli väga asjakohane meie poolt kokkutulnutele antud ülevaade LIFE projektide poolt loodud väärtustest ja tegevustest. Suured kiidusõnad pälvis ka taastatud ja pikendatud Allikasoo õpperada, mis võimaldab loodushuvilistel tutvuda piirkonna omapärase geoloogilise kujunemisega ja selle käigus tekkinud erinevate elupaikade ning kooslustega.

Allikasoo õpperada Viidumäel avatud!
Allikasoo õpperaja pidulik avamine, 20. mai 2017

Ilusast päevast ilmus lugu ka ajalehes Saarte Hääl.

pdf Saarte Hääl, 14.06.2017 (.pdf 0,1Mb).

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Allikasoo õpperada Viidumäel avatud!

Looduskaitseala juubelit otsustati tähistada looduskaitsekuul ja 20 mail, millal sobib tähistada ka Euroopa Liidu Loodusdirektiivi 25 Viidumäe looduskaitseala 60 sünnipäeva tähistamise raames avasime avalikuks kasutuseks Allikasoo õpperaja.

Allikasoo õpperada Viidumäel avatud!

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »