Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Eelmisel sügisel sai taastatud teine, 3 kilomeetrine lõik Laeva jõge. Luhta, kus antud lõik asub, nimetatakse Älevi luhaks, seepärast nimetame ka jõge siin Älevi lõiguks. Taastatud Laeva jõgi, aprill 2017 Alustasime seiret Älevi lõigul

Alustasime seiret Älevi lõigul

18. aprillil 2017

Eelmisel sügisel sai taastatud teine, 3 kilomeetrine lõik Laeva jõge. Luhta, kus antud lõik asub, nimetatakse Älevi luhaks, seepärast nimetame ka jõge siin Älevi lõiguks.

Teostame kalastiku seiret ka selles taastatud jõe osas. Paigaldasime jõemõrra, et saada ülevaade kalade leidumisest ja rännetest.

Alustasime seiret Älevi lõigul
Taastatud Laeva jõgi, aprill 2017

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Alustasime seiret Älevi lõigul

Teostame kalastiku seiret ka selles taastatud jõe osas Paigaldasime jõemõrra, et saada ülevaade kalade leidumisest ja rännetest Eelmisel sügisel sai taastatud teine, 3 kilomeetrine lõik Laeva jõge. Luhta, kus antud lõik asub, nimetatakse Älevi luhaks, seepärast nimetame ka jõge siin Älevi lõiguks.

Alustasime seiret Älevi lõigul

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »