Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Põhjalikud ettevalmistused Viidumäel allikate ja põhjaveest sõltuvate elupaikade taastamiseks on lõpule jõudnud. Koostöö erinevate ametkondade ja osapooltega on olnud edukas. Kui ilmastik lubab, loodame taastada enam märgaladega seotud elupaikasid, kui esialgu plaanitud. Allikasoo taastumiseks on eelistatuim lahendus pealekasvanud metsa eemaldamine alalt Elupaikade taastamine Viidumäel alanud

Elupaikade taastamine Viidumäel alanud

23. augustil 2016

Põhjalikud ettevalmistused Viidumäel allikate ja põhjaveest sõltuvate elupaikade taastamiseks on lõpule jõudnud. Koostöö erinevate ametkondade ja osapooltega on olnud edukas. Kui ilmastik lubab, loodame taastada enam märgaladega seotud elupaikasid, kui esialgu plaanitud.

Elupaikade taastamise tööd Viidumäel on alanud. Väiksemate kraavide kaldaid on puhastatud käsitsi. Alanud on ka suurima kraavi sulgemise mõjul taastatava allikasoo-alupaiga puhastamine metsast enne, kui kraavid sulgeda ja allikate vesi taastatavale alale juhtida.

Elupaikade taastamine Viidumäel alanud
Allikasoo taastumiseks on eelistatuim lahendus pealekasvanud metsa eemaldamine alalt.

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

Tänased tööd
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Elupaikade taastamine Viidumäel alanud

Elupaikade taastamise tööd Viidumäel on alanud Väiksemate kraavide kaldaid on puhastatud käsitsi Põhjalikud ettevalmistused Viidumäel allikate ja põhjaveest sõltuvate elupaikade taastamiseks on lõpule jõudnud. Koostöö erinevate ametkondade ja osapooltega on olnud edukas. Kui ilmastik lubab, loodame taastada enam märgaladega seotud elupaikasid, kui esialgu plaanitud.

Elupaikade taastamine Viidumäel alanud

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »