Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Oluline tegevus projektis on tõugja asurkondade tugevdamine Põltsamaa, Pärnu ja Kasari jõgedes. Selleks asustame nendesse jõgedesse tõugja noorjärkusid pikema perioodi jooksul. Asustusmaterjali tootmine toimub Haaslava kalamajandis, kus on selleks vajalikud tingimused ja ka vastav kompetents. Et olla kindlad seatud eesmärkide täitmises, alustasime tõugja paljundamise töödega juba esimesel kevadel ja olime kohe ka edukad. Õnnestus koguda sugukalu, kalamajandis laabus ka marja inkubeerimine ning koorus esimene partii tõugja vastseid. Tänaseks on maimud lastud suurde tiiki kasvama. Vastkoorunud tõugjad Esimene edu tõugja paljundamises

Esimene edu tõugja paljundamises

14. mail 2023

Oluline tegevus projektis on tõugja asurkondade tugevdamine Põltsamaa, Pärnu ja Kasari jõgedes. Selleks asustame nendesse jõgedesse tõugja noorjärkusid pikema perioodi jooksul. Asustusmaterjali tootmine toimub Haaslava kalamajandis, kus on selleks vajalikud tingimused ja ka vastav kompetents. Et olla kindlad seatud eesmärkide täitmises, alustasime tõugja paljundamise töödega juba esimesel kevadel ja olime kohe ka edukad. Õnnestus koguda sugukalu, kalamajandis laabus ka marja inkubeerimine ning koorus esimene partii tõugja vastseid. Tänaseks on maimud lastud suurde tiiki kasvama.

Esimene edu tõugja paljundamises
Vastkoorunud tõugjad

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Esimene edu tõugja paljundamises

Vastkoorunud tõugjad Oluline tegevus projektis on tõugja asurkondade tugevdamine Põltsamaa, Pärnu ja Kasari jõgedes. Selleks asustame nendesse jõgedesse tõugja noorjärkusid pikema perioodi jooksul. Asustusmaterjali tootmine toimub Haaslava kalamajandis, kus on selleks vajalikud tingimused ja ka vastav kompetents. Et olla kindlad seatud eesmärkide täitmises, alustasime tõugja paljundamise töödega juba esimesel kevadel ja olime kohe ka edukad. Õnnestus koguda sugukalu, kalamajandis laabus ka marja inkubeerimine ning koorus esimene partii tõugja vastseid. Tänaseks on maimud lastud suurde tiiki kasvama.

Esimene edu tõugja paljundamises

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »