Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Kokku arvati registrist välja üle 8 kilomeetri kraave Esimene suurem töövõit!

Esimene suurem töövõit!

5. jaan. 2015

Viidumäel jõudsime esimese suurema tulemuseni. Meie ettepanekul arutati Põllumajandusameti, Keskkonnaameti ja RMK esindajatega looduskaitsealal asuvate maaparandussüsteemide ja looduskaitseala eesmärkide kooskõla. Ühiselt jõuti otsiusele, et need kraavid, mis ei ole maaparandussüsteemide toimimiseks vajalikud, oleks otstarbekas vastavast registrist kustutada. Siis väheneb võimalus, et kraave hakatakse taastama ja hooldama ning oluliselt lihtsustub ka paljude liikide ning elupaikade heaoluks tehtavate tööde läbiviimine. Kokku arvati registrist välja üle 8 kilomeetri kraave.

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

Tänased tööd
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Esimene suurem töövõit!

Viidumäel jõudsime esimese suurema tulemuseni Meie ettepanekul arutati Põllumajandusameti, Keskkonnaameti ja RMK esindajatega looduskaitsealal asuvate maaparandussüsteemide ja looduskaitseala eesmärkide kooskõla

Esimene suurem töövõit!

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »