Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Üks olulisemaid ohutegureid põhja- ja pinnaveest sõltuvate elupaikade seisundile on maaparandus. Kaitseala ja projekti eesmärkide saavutamiseks valiti põhjalike uurimis- ja projekteerimistööde käigus välja kuivendussüsteemid, milliste mõju kaotada. Kraavi vallidele on kasvanud taimestik, mis tuleb eemaldada Ettevalmistused Viidumäel

Ettevalmistused Viidumäel

21. juulil 2016

Üks olulisemaid ohutegureid põhja- ja pinnaveest sõltuvate elupaikade seisundile on maaparandus. Kaitseala ja projekti eesmärkide saavutamiseks valiti põhjalike uurimis- ja projekteerimistööde käigus välja kuivendussüsteemid, milliste mõju kaotada.

Viimased ettevalmistused tööde alustamiseks Viidumäel käivad. Vastavalt koostatud projektidele tuleb sulgeda olulisemaid kraave. Kava näeb ette puhastada kraavide kaldad taimestikust ja seejärel omal ajal välja kaevatud pinnas tagasi täita.

Ettevalmistused Viidumäel
Kraavi vallidele on kasvanud taimestik, mis tuleb eemaldada

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

Tänased tööd
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ettevalmistused Viidumäel

Viimased ettevalmistused tööde alustamiseks Viidumäel käivad Vastavalt koostatud projektidele tuleb sulgeda olulisemaid kraave Üks olulisemaid ohutegureid põhja- ja pinnaveest sõltuvate elupaikade seisundile on maaparandus. Kaitseala ja projekti eesmärkide saavutamiseks valiti põhjalike uurimis- ja projekteerimistööde käigus välja kuivendussüsteemid, milliste mõju kaotada.

Ettevalmistused Viidumäel

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »