Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Aastatel 2015-2017 taastatsime kokku 13 hektarit hooldatavat luhta, mis on oluline ka luhal kudevatele kaladele koelmuna. Traktor purustamas noort võsa, Aiu luht, veebruar 2018 Ettevalmistused taastatud luha üleandmiseks

Ettevalmistused taastatud luha üleandmiseks

10. märtsil 2018

Aastatel 2015-2017 taastatsime kokku 13 hektarit hooldatavat luhta, mis on oluline ka luhal kudevatele kaladele koelmuna.

Kuna taastamistööde periood on ilmastikust sõltuvalt olnud pikk, siis on kohati jõudnud peale kasvad värske võsa. Et anda objekt üle RMK'le edasiseks hoolduse korraldamiseks, viime läbi veel ühe hoolduse ja purustame peenikesed pajuvõsa kasvud.

Ettevalmistused taastatud luha üleandmiseks
Traktor purustamas noort võsa, Aiu luht, veebruar 2018

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ettevalmistused taastatud luha üleandmiseks

Kuna taastamistööde periood on ilmastikust sõltuvalt olnud pikk, siis on kohati jõudnud peale kasvad värske võsa Et anda objekt üle RMK'le edasiseks hoolduse korraldamiseks, viime läbi veel ühe hoolduse ja purustame peenikesed pajuvõsa kasvud Aastatel 2015-2017 taastatsime kokku 13 hektarit hooldatavat luhta, mis on oluline ka luhal kudevatele kaladele koelmuna.

Ettevalmistused taastatud luha üleandmiseks

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »