Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Tutvustasime projekti tegemisi ja tulemusi Tartu üliõpilastele. Korraldasime Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringile paadimatka mööda taastatud Laeva jõge. docx 3,7Mb) Paadimatk taastatud Laeva jõel

Paadimatk taastatud Laeva jõel

8. okt. 2018

Tutvustasime projekti tegemisi ja tulemusi Tartu üliõpilastele. Korraldasime Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringile paadimatka mööda taastatud Laeva jõge.

Paadimatk taastatud Laeva jõel
Algus, Laeva jõgi, Palupõhja tee
Paadimatk taastatud Laeva jõel
Lõpp, Emajõgi, Kärevere maanteesild

Et vahetult näidata, mida projekti käigus on tehtud, otsustasime viia loodussõpradest tudengid otse sündmuspigale. 6. oktoobri hommikul kogunes 22 loodushuvilist üliõpilast Palupõhja teel Laeva jõge ületava silla juures, et asuda 17 kilomeetri pikkusele süstamatkale mööda Laeva kanalit ja taastatud jõge. Teel tutvustasid Einar ja Meelis lisaks projekti käigus tehtule ka Alam-Pedja looduskaitseala ja Natura 2000 võrgustiku väärtusi laiemalt. Sõites nii mööda sirget Laeva kanalit kui ka looklevat taastatud jõge, said matkalised vahetu elamuse loodusliku jõe vaheldusrikkusest ja ilust. 

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

Tänased tööd
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Paadimatk taastatud Laeva jõel

Algus, Laeva jõgi, Palupõhja tee Lõpp, Emajõgi, Kärevere maanteesild Et vahetult näidata, mida projekti käigus on tehtud, otsustasime viia loodussõpradest tudengid otse sündmuspigale 6 Tutvustasime projekti tegemisi ja tulemusi Tartu üliõpilastele. Korraldasime Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringile paadimatka mööda taastatud Laeva jõge.

Paadimatk taastatud Laeva jõel

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »