Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Pikalt ja põhjalikult kavandatud tööd pinna- ja põhjaveest sõltuvate elupaikade ja allikate seisundi parandamiseks Viidumäel on edenenud hästi. Viidumäe töödest on juttu ka RMK loodusblogis Üks väiksematest kraavidest peale sulgemist Suurima kahjuliku mõjuga kraav oli pikkusega üle 1,6 km Suuremate kraavide sulgemine Viidumäel tehtud

Suuremate kraavide sulgemine Viidumäel tehtud

20. okt. 2016

Pikalt ja põhjalikult kavandatud tööd pinna- ja põhjaveest sõltuvate elupaikade ja allikate seisundi parandamiseks Viidumäel on edenenud hästi.

Viidumäel on oluline osa kraavide sulgemisest tehtud. Allikate ja soo-elupaikade seisundit halvendavaid suuri kraave täideti omal ajal välja kaévatud pinnasega ligikaudu 2,5 km ulatuses. Väiksemte kraavide funktsioneerimine on peatatud kokku 6 km ulatuses. Jätkub väikeste tammide ja regulaatorite paigaldamine.

Viidumäe töödest on juttu ka RMK loodusblogis

Suuremate kraavide sulgemine Viidumäel tehtud
Üks väiksematest kraavidest peale sulgemist
Suuremate kraavide sulgemine Viidumäel tehtud
Suurima kahjuliku mõjuga kraav oli pikkusega üle 1,6 km

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Suuremate kraavide sulgemine Viidumäel

Viidumäel on oluline osa kraavide sulgemisest tehtud Allikate ja soo-elupaikade seisundit halvendavaid suuri kraave täideti omal ajal välja kaévatud pinnasega ligikaudu 2,5 km ulatuses Pikalt ja põhjalikult kavandatud tööd pinna- ja põhjaveest sõltuvate elupaikade ja allikate seisundi parandamiseks Viidumäel on edenenud hästi.

Suuremate kraavide sulgemine Viidumäel tehtud

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »