Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Taastatud jõelõikude taimestik taastub jõudsalt. Seda näitab ekspertide poolt läbiviidud uuring. pdf 1,3Mb) Suurtaimestiku uuring

Suurtaimestiku uuring

20. nov. 2018

Taastatud jõelõikude taimestik taastub jõudsalt. Seda näitab ekspertide poolt läbiviidud uuring.

Laeva jõe alamjooksu kahe lõigu taasavamisest on möödunud neli ja kaks aastat. Selle aja jooksul on ka taimestik jõudnud uutesse jõelõikudesse levida. Uuringu käigus hinnati suurtaimestiku alusel jõe seisundit ja uuringu tulemused  näitavad, et varem avatud jõe osades on jõgi jõudnud saavutada kas hea või väga hea seisundi ja ka hiljem avatud lõikudes on juba hea seisundi tunnuseid.

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Suurtaimestiku uuring

Laeva jõe alamjooksu kahe lõigu taasavamisest on möödunud neli ja kaks aastat Selle aja jooksul on ka taimestik jõudnud uutesse jõelõikudesse levida Taastatud jõelõikude taimestik taastub jõudsalt. Seda näitab ekspertide poolt läbiviidud uuring.

Suurtaimestiku uuring

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »