Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Talv on tihti allikate vaatluseks sobiv aeg. Allikas Suurallika tee läheduses, veebruar 2018 Talvised vaatlused Vormsil

Talvised vaatlused Vormsil

3. veebr. 2018

Talv on tihti allikate vaatluseks sobiv aeg.

Talv pakub allikate uurimiseks uusi võimalusi. Kui on olnud piisavalt pakast, saab kergemini liikuda soistel aladel ja ka järvel. Ka märkab selliseid asju, mida soojal, rohelisel aastaajal ei näe. Talvel on selgelt näha, kus 5 - 6 kraadine põhjavesi maa seest väljub - jääs ja lumes on lahtise veega kohad. Nii jõudsimegi mööda ebaloomulikult voolava veega kraavi liikudes seni kirjeldamata allikani, mida muul ajal ongi raske märgata. Asub see tihedas lepavõsas, kuhu muidu niisama asja ei ole. Niimoodi leidsime ka tuntud Lubjakünka allikat ümbritsevas soos alles arenema hakanud uue lubjakünka.

Talvised vaatlused Vormsil
Allikas Suurallika tee läheduses, veebruar 2018

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talvised vaatlused Vormsil

Talv pakub allikate uurimiseks uusi võimalusi Kui on olnud piisavalt pakast, saab kergemini liikuda soistel aladel ja ka järvel Talv on tihti allikate vaatluseks sobiv aeg.

Talvised vaatlused Vormsil

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »