Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Peale võsa ja puude eemaldamist hakkasime taastama allikatele ja soo-elupaikadele soodsat veere¾iimi. Vaja on sulgeda rajatud kuivenduskraavid. Veetõkke rajamine Kiigumõisas, juuni 2017 Tõkete rajamine Kõrvemaal

Tõkete rajamine Kõrvemaal

29. juunil 2017

Peale võsa ja puude eemaldamist hakkasime taastama allikatele ja soo-elupaikadele soodsat veere¾iimi. Vaja on sulgeda rajatud kuivenduskraavid.

Kõrvemaa alal jätkasime elupaikade taastamistöödega. Rajasime kuivenduskraavidesse tõkkeid, et taastada allikateja ümbritseva sooelupaiga looduslik hüdroloogilne re¾iim. Kraavidesse paigaldasime maakive, et rajatav pais oleks võimalikult looduslähedane. Moodustuvad ka väikesed kärestikud.

Tõkete rajamine Kõrvemaal
Veetõkke rajamine Kiigumõisas, juuni 2017

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tõkete rajamine Kõrvemaal

Kõrvemaa alal jätkasime elupaikade taastamistöödega Rajasime kuivenduskraavidesse tõkkeid, et taastada allikateja ümbritseva sooelupaiga looduslik hüdroloogilne re¾iim Peale võsa ja puude eemaldamist hakkasime taastama allikatele ja soo-elupaikadele soodsat veere¾iimi. Vaja on sulgeda rajatud kuivenduskraavid.

Tõkete rajamine Kõrvemaal

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »