Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Talv on olnud soodne ja oleme saanud jõudsalt töödega edasi liikuda. Hooldatud allikasoo Tööd Kõrvemaa alal

Tööd Kõrvemaa alal

28. veebr. 2017

Talv on olnud soodne ja oleme saanud jõudsalt töödega edasi liikuda.

Allikate ümruse taasavamiseks on võsa raiutud juba ligi viiel hektaril. Raiejäätmete ja puidu kokkuvedu käib ning peale ala puhastamist saame hakata taastama looduslikku hüdroloogilist re¾iimi. Kuivenduskraavide muldele on kivid kohale veetud, nendest kujundame kärestikulised tõkked.

Tööd Kõrvemaa alal
Hooldatud allikasoo

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tööd Kõrvemaa alal

Allikate ümruse taasavamiseks on võsa raiutud juba ligi viiel hektaril Raiejäätmete ja puidu kokkuvedu käib ning peale ala puhastamist saame hakata taastama looduslikku hüdroloogilist re¾iimi Talv on olnud soodne ja oleme saanud jõudsalt töödega edasi liikuda.

Tööd Kõrvemaa alal

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »