Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Lõpetasime edukalt olulise osa projektist - tõugjapopulatsiooni taastamise Laeva jões ja asurkonna tugevdamise Emajõe süsteemis. Noorte tõugjate parv, Laeva jõgi, november 2017 Tõugja asustamine Laeva jõkke tehtud!

Tõugja asustamine Laeva jõkke tehtud!

22. nov. 2017

Lõpetasime edukalt olulise osa projektist - tõugjapopulatsiooni taastamise Laeva jões ja asurkonna tugevdamise Emajõe süsteemis.

Haaslava kalamajandis inkubeeriti kevadel ja kasvatati suve jooksul asustamisküpseks üle 10 000 tõugja. Et jõuda plaanitud arvu isendite asustamiseni, kulus eeldatud ühe aasta asemel kaks, mis ongi loomulik, kuna looduslikud tingimused erinevad aastati oluliselt. Viimane ülesanne oli, kuidas saada pelglikud ja vilkad kalad kätte mitmehektarilisest tiigist, kus nad suvel toitusid ja kasvasid. Lõpuks sai ka see ülesanne täidetud ja tublid tõugjamaimud toimetati uutesse elupaikadesse taastatud Laeva jõe alamjooksul.

Tõugja asustamine Laeva jõkke tehtud!
Noorte tõugjate parv, Laeva jõgi, november 2017

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tõugja asustamine Laeva jõkke

Haaslava kalamajandis inkubeeriti kevadel ja kasvatati suve jooksul asustamisküpseks üle 10 000 tõugja Et jõuda plaanitud arvu isendite asustamiseni, kulus eeldatud ühe aasta asemel kaks, mis ongi loomulik, kuna looduslikud tingimused erinevad aastati oluliselt Lõpetasime edukalt olulise osa projektist - tõugjapopulatsiooni taastamise Laeva jões ja asurkonna tugevdamise Emajõe süsteemis.

Tõugja asustamine Laeva jõkke tehtud!

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »