Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Talvistes oludes ilmub nähtavale veel uusi allikaid.   Allikas Prästvike järves, märts 2018 Veel allikaid Vormsil

Veel allikaid Vormsil

7. märtsil 2018

Talvistes oludes ilmub nähtavale veel uusi allikaid.

Liikudes ringi Prästvike järvel ja selle ümbruses, kohtab mitmeid seni kirjeldamata allikaid. Suvisel ajal ei olegi lihtne leida keset järve paksu roostiku sees immitsevat allikat. Talvel, peale suviste rookoristuste tegemist saab aga liikuda palju vabamalt ja ka lahtist vett märkab hästi. Nii sattusime taas ühe allikani, seekord järves, millest settiva lubja ja kõduneva taimestiku poolt moodustuvale künkale on kasvanud ka mõned kased. 

Veel allikaid Vormsil
Allikas Prästvike järves, märts 2018

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Veel allikaid Vormsil

Liikudes ringi Prästvike järvel ja selle ümbruses, kohtab mitmeid seni kirjeldamata allikaid Suvisel ajal ei olegi lihtne leida keset järve paksu roostiku sees immitsevat allikat Talvistes oludes ilmub nähtavale veel uusi allikaid.

Veel allikaid Vormsil

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »