Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Pikk ettevalmistus- ja ehitusperiood hakkab läbi saama, rada on üleandmiseks valmis. Raja ülevaatus Viidumäe Allikasoo õpperada valmis

Viidumäe Allikasoo õpperada valmis

3. okt. 2016

Pikk ettevalmistus- ja ehitusperiood hakkab läbi saama, rada on üleandmiseks valmis.

Peamised tööd Viidumäe Allikasoo õpperaja rekonstrueerimisel on lõppenud! Viimasel paarikümne aastaga kasutamiskõlbmatuks muutunud rada on asendatud uuega ja valmis avalikku kasutusse andmiseks. Innovaatiline oli olmeplasti jäätmete ümbertöötlemise teel saadud Plastrex materjali kasutamine raja aluskonstruktsioonis.

1,8 kilomeetri pikkuse raja avamine avalikkusele on plaanis enne järgmise külastushooaja algust 2017. aasta kevadel.

Viidumäe Allikasoo õpperada valmis
Raja ülevaatus

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Viidumäe Allikasoo õpperada valmis

Peamised tööd Viidumäe Allikasoo õpperaja rekonstrueerimisel on lõppenud! Viimasel paarikümne aastaga kasutamiskõlbmatuks muutunud rada on asendatud uuega ja valmis avalikku kasutusse andmiseks Innovaatiline oli olmeplasti jäätmete ümbertöötlemise teel saadud Plastrex materjali kasutamine raja aluskonstruktsioonis Pikk ettevalmistus- ja ehitusperiood hakkab läbi saama, rada on üleandmiseks valmis.

Viidumäe Allikasoo õpperada valmis

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »