Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Kraavide kinniajamine ja vee loomuliku voolusuuna taastamine on õnnestunud! Astangu alt maapinnale jõudnud põhjavesi valgub looduslikku reljeefi mööda sinna, kus enne kraavide rajamist olid sooelupaigad. Taastatud ala Suurissoos, august 2017 Viidumäe tulemused

Viidumäe tulemused

6. sept. 2017

Kraavide kinniajamine ja vee loomuliku voolusuuna taastamine on õnnestunud! Astangu alt maapinnale jõudnud põhjavesi valgub looduslikku reljeefi mööda sinna, kus enne kraavide rajamist olid sooelupaigad.

Rõõmustav on näha, et omaaegne maaparandussüsteem ei lõika enam veesooni läbi ja ei juhi kokkukogutud vett minema. Mõjud ilmnevad nii kraavist astangu poole, kus soopind on täitunud veega kui ka taastatud, omaaegsel sooalal, kus kohale omane veere¾iim hakkab taastuma.

Viidumäe tulemused
Taastatud ala Suurissoos, august 2017

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Viidumäe tulemused

Rõõmustav on näha, et omaaegne maaparandussüsteem ei lõika enam veesooni läbi ja ei juhi kokkukogutud vett minema Mõjud ilmnevad nii kraavist astangu poole, kus soopind on täitunud veega kui ka taastatud, omaaegsel sooalal, kus kohale omane veere¾iim hakkab taastuma Kraavide kinniajamine ja vee loomuliku voolusuuna taastamine on õnnestunud! Astangu alt maapinnale jõudnud põhjavesi valgub looduslikku reljeefi mööda sinna, kus enne kraavide rajamist olid sooelupaigad.

Viidumäe tulemused

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »