Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Valmis teadusartikkel vimma rännetest Pärnu jõel   Artikkel Pärnu jõe vimmast

Artikkel Pärnu jõe vimmast

19. dets. 2018

Valmis teadusartikkel vimma rännetest Pärnu jõel

Mis võiks olla toredam, kui kogeda igapäevatöö käigus tõeliselt põnevaid asju. Ja mis võiks olla parem heade kogemuste jagamisest teistega. Jagame siinkohal teadusartikliks formuleerunud uuringut Pärnu jõel, seekord õnnestus meil heita pilk vimma salajastesse tegemistesse. See kaunis kalaliik näitab omaette meistriklassi rändemustrite mitmekesisuselt. Pole ka ime, kui loodus on sind vorminud poolsiirdeliseks kalaliigiks, kes suudab kudeda vaid kärestikel ning teha seda portsionite kaupa, siis selle kõigega toime tulemiseks peabki olema sama liikuv ja pädev kui suurlinna taksojuht.

Artikli viide, link ja fotod sündmuskohalt on leitavad allpool:

 

Tambets M., Kärgenberg E., Thorstad E.B., Sandlund O.T., Økland F. & Thalfeldt M.

Effects of a dispersal barrier on freshwater migration of the vimba bream (Vimba vimba). Boreal Environment Research 2018. Volume 23, pages 339–353.

 

Artikkel Pärnu jõe vimmast
Artikkel Pärnu jõe vimmast

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Artikkel Pärnu jõe vimmast

Mis võiks olla toredam, kui kogeda igapäevatöö käigus tõeliselt põnevaid asju Ja mis võiks olla parem heade kogemuste jagamisest teistega Valmis teadusartikkel vimma rännetest Pärnu jõel

Artikkel Pärnu jõe vimmast

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »