Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Palju kasu on võimalusest vaadata maastikele linnu perspektiivist. Nii näeb lihtsamini asju, mis muidu võivad jääda märkamata. Lubjakünka allikas ja veel kaks allikat, märts 2018 Õhust on paremini näha

Õhust on paremini näha

3. aprillil 2018

Palju kasu on võimalusest vaadata maastikele linnu perspektiivist. Nii näeb lihtsamini asju, mis muidu võivad jääda märkamata.

Lubjakünka allikat ümbritseb lubjarikka settega ja liigirikka taimestikuga kaetud niit. Siin on huvitav näha, kuidas vanem Lubjaküngas aeg-ajalt jääb väiksema veega aegadel kuivaks ja sellest idasuunas asuvast väiksemast ning madalama lubjakühmuga vee väljumise kohast ikka vett immitseb. Põhjavee surve ületab settiva lubjakihi takistuse ja protsess jätkub.Veel on õhust näha ka kolmas sellel niidul lõunapool osas asuv allikas.

Õhust on paremini näha
Lubjakünka allikas ja veel kaks allikat, märts 2018

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

Tänased tööd
Suuremad LIFE Happyriver ja LIFE Springday projektid on lõppenud. Jätkuvad Eesti kalastiku uuringud ja tuura asustamine Narva jõkke.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Õhust on paremini näha

Lubjakünka allikat ümbritseb lubjarikka settega ja liigirikka taimestikuga kaetud niit Siin on huvitav näha, kuidas vanem Lubjaküngas aeg-ajalt jääb väiksema veega aegadel kuivaks ja sellest idasuunas asuvast väiksemast ning madalama lubjakühmuga vee väljumise kohast ikka vett immitseb Palju kasu on võimalusest vaadata maastikele linnu perspektiivist. Nii näeb lihtsamini asju, mis muidu võivad jääda märkamata.

Õhust on paremini näha

www.loodushoid.ee © 2017 Eesti Loodushoiu Keskus »