Vee-elustiku
väärtuslike elupaikade kaitseUudne materjal radade ehituses. Viidumäel Allikasoo õpperaja ehitusel otsustasime koos RMK ja Keskkonnaametiga, et kasutame raja ehitusel nii palju kui võimalik taaskasutatavaid materjale. Kõige keerulisemates oludes on raja aluspruss, mistõttu sai selle materjaliks Eestis taaskäideldud olmeplastist toodetud Plastrex, mille elueaks antakse 26 aastat. Meie kogemus on, et materjal on plastiline ja hakkab hästi järgima reljeefi. Kui materjal toetub maha, on tulemus nägus ja sujuv. Kasutamiseks postidena ja ka postidel raja alusprussiks võib suvise kuumuse korral muutuda liiga pehmeks. Sellised variandid tuleks hooliklt projekteerijaga läbi mõelda. Kinnitusvahenditena kasutada kruve, kuna naela nii hästi kinni ei hoia. |
Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.
Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.
LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.
Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.
Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886