Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
    Vimb Vimb Pärnu jõel

Uurisime vimma rändeid Pärnu jõel ja Sindi paisu mõjusid vimma rännetele.

Mis võiks olla toredam, kui kogeda igapäevatöö käigus tõeliselt põnevaid asju. Ja mis võiks olla parem heade kogemuste jagamisest teistega. Jagame siinkohal teadusartikliks formuleerunud uuringut Pärnu jõel, seekord õnnestus meil heita pilk vimma salajastesse tegemistesse. See kaunis kalaliik näitab omaette meistriklassi rändemustrite mitmekesisuselt. Pole ka ime, kui loodus on sind vorminud poolsiirdeliseks kalaliigiks, kes suudab kudeda vaid kärestikel ning teha seda portsionite kaupa, siis selle kõigega toime tulemiseks peabki olema sama liikuv ja pädev kui suurlinna taksojuht.

Artikli viide, link ja fotod sündmuskohalt on leitavad allpool:

 

Tambets M., Kärgenberg E., Thorstad E.B., Sandlund O.T., Økland F. & Thalfeldt M.

Effects of a dispersal barrier on freshwater migration of the vimba bream (Vimba vimba). Boreal Environment Research 2018. Volume 23, pages 339–353.

 

 

Vimb Pärnu jõel
Vimb

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

Tänased tööd
Suuremad LIFE Happyriver ja LIFE Springday projektid on lõppenud. Jätkuvad Eesti kalastiku uuringud ja tuura asustamine Narva jõkke.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vimb Pärnu jõel

Uurisime vimma rändeid Pärnu jõel ja Sindi paisu mõjusid vimma rännetele Mis võiks olla toredam, kui kogeda igapäevatöö käigus tõeliselt põnevaid asju

Vimb Pärnu jõel

www.loodushoid.ee © 2017 Eesti Loodushoiu Keskus »